TYPY BRÝLOVÝCH ČOČEK
Moderní technologie a materiály umožňují výrobu prakticky jakékoliv čočky pro jakoukoliv dioptrickou vadu. Ani zákazník, ani optik dnes není nijak limitován a může si vybrat přesně to, co mu vyhovuje nejlépe. V posledních letech se rozšiřuje digitální technologie i do optiky a umožňuje výrobu individualizovaných čoček, které jsou vyrobeny na míru zákazníka s maximální přesností.
JEDNOOHNISKOVÉ
Jednoohniskové brýlové čočky jsou určeny pro korekci dalekozrakosti a krátkozrakosti. Jejich optické vlastnosti a užitná hodnota jsou závislé na designu a použitém materiálu.
Více o jednoohniskových čočkách
PROGRESIVNÍ
Progresivní, jinak také nazývané multifokální brýlové čočky jsou určeny pro korekci presbyopie. Ta přichází automaticky s přibývajícím věkem, přibližně po čtyřicátém roce života. Projevuje se neostrým viděním do blízka. Progresivní brýlové čočky poskytují možnost ostrého vidění na všechny vzdálenosti.
Více o progresivních čočkách
BIFOKÁLNÍ ČOČKY
Bifokální brýlové čočky představují stále oblíbený způsob presbyopické korekce v rámci jedné obruby. Tyto typy brýlových čoček jsou snadno rozpoznatelné díky viditelnému segmentu pro vidění na blízko. Podle individuálních potřeb lze použít různé velikosti segmentů. Standardní šíře 28 mm, dále pak 35 mm, 45 mm a typ E-line.
INTERIÉROVÉ ČOČKY
Ideální brýlové čočky pro práci v interiéru. Interiérové brýlové čočky jsou určeny pro použití zejména při práci s počítačem, práci lékařů, úředníků a mnoha dalších, kteří při své profesi potřebují korekci zraku na blízko a na střední vzdálenost. Tyto brýlové čočky poskytují nejen kvalitní ergonomické vidění, ale také pomáhají předcházet únavě, podráždění očí nebo bolestem hlavy.
INDIVIDUALIZACE
Umožňuje výrobu ideální dioptrické čočky přímo na míru zákazníka.
Výsledkem je maximální zraková pohoda a nejširší zorné pole.