MATERIÁLY BRÝLOVÝCH ČOČEK
PLASTOVÉ ČOČKY
Moderní a nejrozšířenější materiál brýlových čoček. Poprvé byl uvedený na optický trh v roce 1959. Od té doby získává plastový materiál díky svým výhodám stále více uživatelů. Plastové čočky jsou vyráběny v různých variantách materiálů a ztenčení.
TRILOGY
Brýlové čočky Trilogy jsou absolutně odolné proti nárazu a vydrží i extrémně vysoký mechanický tlak. Navíc jsou vyrobené z ultralehkého materiálu, který prakticky plave na vodě. Výrazně se tak eliminují případné otlaky, při nošení je ani neucítíte. Jsou to nejlehčí čočky na trhu.
TRIBRID
TRIBRID je revoluční technologický objev. Kombinuje v sobě vynikající vlastnosti vysokoindexových materiálů a nerozbitného TRIVEXU. Čočky z materiálu TRIBRID jsou nejen lehké, tenké a odolné, ale nabízejí také vynikající optické vlastnosti. Jsou 5x odolnější proti rozbití než ostatní vysokoindexové materiály. Poskytují také 100% ochranu proti UV záření.
MINERÁLNÍ ČOČKY
Klasický materiál používaný v oční optice od samého počátku oboru (cca 12. století n. l.). Brýlové čočky z těchto materiálů jsou v současné době již technicky překonané a jsou doporučovány hlavně pro specifické užití, například pro pracovní brýle do prašného prostředí.